top of page
  • Фото автораАнна Мичкур

7 ознак того, що перед вами вакансія-обманка

Оновлено: 12 січ.

Ринок праці України динамічний. Серед привабливих та гарячих вакансій можна зустріти «каламутні» пропозиції. А через незнання можна познайомитися з не найчеснішими роботодавцями.


1. Велика компанія приховує свою назву


В описі вакансії є фрази «велика міжнародна компанія» або «компанія співпрацює з великими міжнародними компаніями», але про яку компанію йдеться — не розібрати. Це перша ознака того, що ім’я компанії може відлякати шукачів.


2. Незрозумілий рід діяльності компанії

Коли рід діяльності звучить розмито, без зазначення конкретної сфери діяльності, наприклад, «молода, що динамічно розвивається» — таке формулювання насторожує. Якщо при цьому ще й опис вакансії непристойно короткий — потрібно бути напоготові.


3. Компанія приховує свої контакти

Тобто не вказує ніяких даних, щоб можна було знайти про неї хоч якусь інформацію в інтернеті або у знайомих — сайт, адреса. Якщо роботодавець приховує ці дані навіть після того, як ви їх запросили, отже, або у компанії немає сайту / офісу, або є таємниця.


4. Потрібно заплатити за працевлаштування або співбесіду

Брати гроші за працевлаштування теоретично можуть тільки кадрові агентства.


До речі, такі вимоги можна зустріти у вакансіях з релокацією (виїздом до інших країн). Як не помилитись при працевлаштуванні за кордон ми вже писали, поновіть для себе цю інформацію.


5. Просять телефонувати на платні номери

Затяті шахраї попри постійні блокування намагаються розмістити свої «пропозиції». Якщо вам прийшло повідомлення з проханням передзвонити на телефони з кодом 070 або 090 — ні в якому разі не телефонуйте й повідомляйте нас про таких роботодавців.


6. Розмиті обов’язки та навички

Насторожувати можуть:

  • Тільки розмиті вимоги у вакансії без специфіки: активність, почуття гумору, вміння підтримати розмову, бажання працювати.

  • Тільки розмитий опис обов’язків — виконання доручень, робота в офісі, з документами, з людьми.

  • Гнучкий графік, зарплата вище середньої по ринку, бонус — подорожі за кордон.

7. Оголошення в несподіваному місці

Якщо ви знаходите оголошення схожого змісту на стовпах, парканах, зупинках — перед вами навряд чи серйозний роботодавець.


За матеріалами сайту Work.ua

0 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page